Şarj Dinamosu Konjektör Arızası

Şarj Dinamosu Konjektör Arızası

Şarj Dinamosu Konjektör Arızası

Bu kritik parçada ortaya çıkacak olan arıza ve sorunlar, aracın performansını çok olumsuz şekilde etkiler. Elektrik enerjisini yeterli düzeyde alamayan parça ve sistemler çalışmazsa aracın da çalışmaz hale geldiği görülür. 
 
Petrol yakıtlarının aracın motorunu çalıştırdığı ve hareket enerjisi ürettiği bilinmektedir. Bunun dışında elektrikle çalışan sistem ve parçalar vardır. Araç aküsü bu ihtiyacı bir yere kadar karşılasa da bu enerji araç için yeterli değildir. Devreye giren şarj dinamosu aracın hareketinden istifade ederek kinetik enerjinin elektrik enerjisine dönüşmesini sağlar.
Konjektör arıza belirtileri genelde aracın çalışmasını çok olumsuz etkileyen sorunlar olarak kendini gösterir. Bu belirtilerle beraber:
 
  • Araç düzenli bir şekilde şarj işlemi yapamaz hale gelir.
  • Akü biter ve buna bağlı olarak aracın yolda kalması söz konusu olur.
  • Araç hiç çalışmaz.
  • Performans düşüşü yaşanır.
  • Yakıt tüketiminde artış görülür.
  • Motor arıza lambası yanar ve sürücüleri ikaz eder.
  • Motor teklemesi yaşanır ve araç stop eder.
  • Elektrikli sistem ve parçalar çalışmaz hale gelir.

Genelde bu tip sorunları çok önemli bir konfor kaybı olarak görmek mümkündür. Zira yolda kalan araçlar için çekici ve yol yardımı desteği zorunlu hale gelir.
 
Şarj dinamosu konjektör tamiri için işinde çok iyi uzmanlar gerekir. Profesyonel bir ekip ve yüksek donanım kalitesi ile bu tür sorunlar daha kolay çözülür. Genellikle tamir ve değişim çalışmalarında servis kalitesine de büyük özen göstermek gerekli olacaktır. Modern iş istasyonlarımız, usta ekiplerimiz ve yüksek donanım kalitemiz, bu tür sorunların çözümünde size yardımcı olacaktır. Aracınızın hiç zorlanmadan çalışması, yollarda olması ve gerekli konfora ulaşması için, bizi tercih edebilirsiniz. Bosch teknolojileri burada devreye girerken, etkili ve bilinçli servis hizmetlerimiz sorunların çözümüne büyük katkı sağlayacaktır.
 
Aracınızın şarj dinamosu tamir sürecinden sonra kusursuz bir şekilde çalışacaktır. Parça değişimi konusunda ise kaliteli parçalar ve uzman değişim hizmetimiz ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Orijinal parça ve başarılı montaj hizmetleri ile aracınız için en iyisini servisimizden tedarik edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti konusunu temel hedefi haline getirmiş olan servisimiz, ekonomik ve avantajlı çözümlerle size yardımcı olacaktır.
 

Şarj Dinamosu Konjektör Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X